General

UÇAKLI GAP TURU

16 – 19  MAYIS 2019

3 GECE HOTEL KONAKLAMASI YARIM PANSİYON

UÇAKLI ULAŞIM

3 GECE 4 GÜN

 ₺1399 

 

 

Tur Kalkış Noktaları

16 Mayıs 2019 PERŞEMBE

00:10 Babaeski Heykel (Hükümet Konağı Önü)

00:30 Lüleburgaz Kurtuluş Cami Önü

01:00 Muratlı Belediye Önü

01:30 Tekirdağ Sahil Meydan Önü

02:00 Çorlu Orion Yanı

02:30 Çerkezköy Otogar önü

03:00 Silivri Kipa karşısı (İstanbul İstikameti)

03:30 Beylikdüzü Migros Önü

04:00 Avcılar

                                                                                                        

1.GÜN:  16 MAYIS 2019 PERŞEMBE / GAZİANTEP

Gaziantep – Zeugma Mozaik Müzesi – Gaziantep (Ayıntap) Kalesi  – Bakırcılar Çarşısı – Zincirli Bedesten – Birecik – Halfeti Tekne Turu – Fırat Nehri

Değerli misafirlerimizİ belirtilen noktalardan aldıktan sonra Çorlu güzergahından  sabah Atatürk Havalimanı THY kontuarına ulaşıyoruz. Check-in işlemlerimizi yapıyoruz sabah TK 2220 06:00 İstanbul- G.Antep uçağı ile turumuza başlıyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.)

. Gaziantep’e varışımızın ardından öncelikle sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından  ilk durağımız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi oluyor. Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin arkeoloji kısmına geçerek tarih öncesi fosil ve insanların kullandığı eşyalar, mezar gibi eserleri görüp müzeden ayrılıyoruz. Sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek öğle yemeğine gidiyoruz ve meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra. Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek; Zincirli Bedesteni görüp Birecik`e hareket ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale`nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti`ye çıkıyoruz. Oradan Adıyamana doğru hareket ediyoruz.

Konaklama : Adıyaman

 

 

2.GÜN: 17 MAYIS 2019 CUMA / ADIYAMAN

Adıyaman – Nemrut Dağı (Güneşin doğuşu) – Arsemia Antik Kenti – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüsü- Atatürk Barajı-Bozova-Şanlıurfa- Balıklı Göl – Eyüp Peygamber`in Makamı – Hz. İbrahimin Doğduğu Mağara – Mevlid-i Halil Camii – Dergâh – Kapalı Çarşı – Gümrükhan – Sıra Gecesi

Hotelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağı`na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kommagene Krallığının kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsüne gideceğiz. Ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi generali Septimus Severius`un emriyle IX. Lejyonuna inşa ettirdiği Cendere Köprüsünü görerek Krallığın önemli şehirlerinden olan Arsemia Antik Kentine varacağız. Kartal yuvasını andıran; Kommagene Krallığının Kutsal Kraliyet Tapınaklarının ve idare binalarının bulunduğu bu antik şehirde, Antiochos-Heracles tokalaşma steli ve bunun önünde döneminin Anadolu`da bilinen en büyük kitabesini ve dört yöne bakan dört steli gördükten sonra aracımızla ulaşabileceğimiz son noktaya kadar ulaşıp, aracımızdan iniyoruz. Merdivenli yol üzerinden zirveye ulaşacağız. Kommagene Kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Kral Antiokhos vasiyetinde “Ben öldükten sonra beni Nemruta gömün, Öldüğüm gün bayram olsun ve her yıl kutlansın halkım bugün burada gönlünce yesin, içsin ve eğlensin” demiştir. Geçireceğimiz keyifli anların ardından Adıyaman istikametinden Urfaya doğru yola koyuluyoruz.

GAP Projesinin can damarı olan 27 yıldır aralıksız çalışan, gövde hacmi bakımından ülkemizin en büyük Dünyanın 6`ncı büyük barajı olan Atatürk Barajı`na geliyoruz. Seyir Terasında fotoğraflarımızı çekip rehberimizden baraj ile ilgili anlatımları dinledikten sonra Bozova üzerinden Şanlıurfa’ya varıyoruz.

Saat 14:00 gibi yemek molamızı veriyoruz. (Ekstra)

Ardından Eyyübiye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz. Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han`da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Akşam otelimize yerleşiyoruz.

Yemek sonrasında Şanlıurfa`nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor ve yöre kültür, lezzet ve eğlencesini bizzat yerinde tecrübe ediyoruz. (Ekstra).
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Konaklama  : Urfa

 

 

3.GÜN: 18 MAYIS 2019 CUMARTESİ/ URFA

Harran – Ulu Camii- Şehir Surları- Kale – Göbeklitepe – Mardin

Hotelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran`a geliyoruz. Dünya`da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran`da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz.

Buradan dünya tarihinde çok önemli bir keşif olan Göbeklitepe`ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. (KAZI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE KAPALI OLABİLİR AÇIK İSE GEZİ YAPILACAKTIR )Şanlıurfa`ya yaklaşık 12 Km mesafede olan 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe`ye varıyoruz. Dünyanın bilinen ilk tapınağı olan ve kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülen Göbeklitepe gezimizin ardından Viranşehir üzerinden  akşamüzeri Mardine varıyoruz.

Konaklama ; Mardin

4.GÜN: 19 MAYIS 2019 /  MARDİN

Kasimiye Medresesi – Zinciriye (Sultan İsa) medresesi – Deyrülzafaran Manastırı – Mardin Müzesi

Sabah hotelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Artuklu mimarisinin baş yapıtlarından  Kasimiye medresesini geziyoruz. Yine Mardin’in tarihi zenginliklerinden olan ve mimari yapısıyla göz dolduran Zinciriye Medresesini (Sultan isa) ziyaret ediyoruz.  Burada Mezopotamya ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek Mardin sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Ulucami mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTTEvi (şahtana evi) gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız.

Çarşıda verilen serbest zaman sonrasında bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırını ziyaret ediyoruz. Deyrülzafaran manastırı gezimizde kilise, tıp okulu, Sin tapınağı, Vaftizhane ve kutsalların kutsalı anlamına gelen kuduşkudin (Patriklerin mezarlığı) bölümünü de gördükten sonra vakit kalması durumunda Mardin Müzesini de ziyaret ettikten sonra Diyarbakır Havaalanına saat 20:35 de olacak şekilde hareket ediyoruz ve  TK 2611  22:35 uçağı ile İstanbul Atatürk Havaalanına uçuyoruz.

Atatürk havaalanından bizi karşılayacak araçla sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve birdahaki PERİNTHOS TRAVEL organizasyonlarında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

TUR ÜCRETİ :

2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: 1399 TL
Tek Kişilik Oda Farkı: + 190 TL

FİYATA  DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Havaalanı gidiş-dönüş transfer ulaşım hizmetleri
 • İstanbul (Atatürk Havaalanı) – G.Antep Uçak Bileti
 • Diyarbakır – İstanbul (Atatürk Havaalanı) Uçak Bileti
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar
 • Hotelde 3 gece yarım pansiyon konaklama
 • Tüm çevre gezileri
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri.
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 • Perinthos Travel güvencesi ve kalitesi

 

FİYATA  DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınan sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Son gün alınan akşam yemeği
 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen tüm Organizasyonlar
 • Sıra Gecesi

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
 • Turlarımızda rezervasyon aşamasında ödemenin %50 si alınmaktadır.
 • Kalan %50 tutar en geç tur kalkış tarihine 20 gün kala ödenmelidir.
 • İptaller tur kalkış tarihine 20 güne kadar  ofisimize yapılabilir.
 • Tur kalkış tarihinden 20 gün öncesi yapılan iptallerde ödemenin %50 si müşteriye iadesi yapılır.
 • Tur kalkış tarihine 20 günden az kalan sürede yapılan iptallerde müşteriye iade ödeme yapılmaz.
 • Hava, yol durumları, ören yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamaya uymamaları nedeni ile tur programında olabilecek olası değişikliklerden veya gezilemeyen yerlerden, Perinthos Travel sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yerini teyit ediniz.
 • Tur aracındaki üç ve dört numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tur rezervasyonu esnasında koltuk numarası sözü verilmez. Konaklamalı turlarda rotasyon uygulanır.
 • Kullanılmayan haklar geri iade edilmez. (Ulaşım, konaklama, çevre gezileri ve benzeri.
 • Tura katılan müşterilerimizin sağlık sorunları, hamilelik durumları, sürekli kullandıkları ilaçlar ve ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Seyahat sırasında unutulan veya kaybolan eşyalardan acentamız sorumlu değildir.
 • Turlarımızda kullanılan araçlar kişi sayısına göre organize edilmektedir.
 • Mevsimsel hava şartları ve tur özelliğine göre uygun giysi tercih edilmesi önerilir.
 • Rehber, zorunlu durumlarda turun içeriğine bağlı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik

Faaliyetler

Tur Programları

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Türkiye

TürkiyeTürkiye’deki uluslararası öğrencileri, kaliteli bir eğitimin yanı sıra eşsiz bir doğa, köklü bir tarih ve zengin bir kültür ortamı karşılar. Doğası ve tarihi değerlerinin yanı sıra misafirperver insanları ve ekonomik yaşam koşullarıyla Türkiye, eğitim için en iyi tercihlerden biridir. Resmi Adı : Türkiye Cumhuriyeti Başkent : Ankara En Büyük Şehirleri : İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Read more