General

 

SÖMESTR TATİLİ

KAPADOKYA

TURU

24 -27 Ocak 2019

2 GECE HOTEL KONAKLAMASI YARIM PANSİYON

4 * HOTEL

4 GÜN

469 TL

 

Tur Kalkış Noktaları

16:30 Babaeski Heykel (Hükümet Konağı Önü)

17:00 Lüleburgaz Kurtuluş Cami Önü

18:00 Muratlı Belediye Önü

18:30 Tekirdağ Sahil

19:15 Çorlu Orion Yanı

19:45 Silivri Kipa (İstanbul istikameti)

20:15 Beylikdüzü Migros Önü

 

1.GÜN: PERŞEMBE AKŞAMI /24 OCAK 2019

ÇORLU – İSTANBUL – İZMİT – DÜZCE – BOLU – ANKARA – TUZ GÖLÜ – AKSARAY

Siz değerli konuklarımızı Akşam belirtilen kalkış noktalarından alarak zengin PERİNTHOS TRAVEL araç içi ikramları eşliğinde Kapadokya’ya olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz sonrasında sabah saatlerinde Tuz gölünü panoramik olarak görüyoruz ve Aksaray’da serbest kahvaltı molası veriyoruz.

 

2.GÜN: CUMA / 25 OCAK 2019

 ÜÇ HİSAR KALESİ  – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TOKALI KİLİSE – ÜÇ GÜZELLER-  ONYX TAŞ ATÖLYESİ – SİNASOS  – ÜRGÜP – ASMALI KONAK

 

Cennetten tarihe, masaldan gerçeğe. Güzel atlar ülkesi Kapadokya’ya varıyoruz.

Milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr ile aşındırılarak bugünkü halini alan Kapadokya, etkileyici yeryüzü şekilleri kadar yeraltı şehirleri de oldukça dikkat çekicidir. Coğrafi olayların etkisiyle oluşmuş Peribacaları, burada yaşamını sürdüren insanlara zaman içerisinde sığınacak yuva olmuştur. Aynı zamanda kilise olarak da kullanılan peribacalarının duvarlarını fresklerle süsleyerek medeniyetlerin izini günümüze kadar taşıyabilmişlerdir. Kapadokya turları size doğanın ve tarihin birleşmesiyle oluşan Anadolu’nun eşsiz görüntüsüne tanıklık etmenizi sağlayacak.

Sabah erken saatlerde Aksaray Orhan Ağaçlı dinlenme tesislerine ulaşıyoruz. Serbest alınan sabah kahvaltısı sonrasında Nevşehir’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uçhisar kalesini panoramik olarak görüyor ve kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından eski adıyla Korama bugünkü adıyla göreme vadisi içinde bulunan Kızlar manastırı, St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi görüyoruz. Tokalı gezimizin ardından Şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları kısa bir fotoğraf molası veriyor ve yörede çıkartılan onyx taşının işlenip hediyelik eşya haline gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Sizlere verilen alışveriş molası sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Taş işçiliği ile ünlü Sinasosa geliyoruz. Asmalı Konak dizisine ev sahipliği yapan ilk konağın bulunduğu bu şirin kasabada yapacağımız yürüyüş sonrasında Ürgüp merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen şarabın üretildiği Turasan şarap  fabrikasına giderek hangi aşamalardan geçerek şarap haline dönüştüğünü görüyoruz. Buradaki alışveriş molamızın bitiminde hotelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama hotelimizde.

 

3.GÜN: CUMARTESİ / 26 OCAK 2019

 GÜVERCİNLİK VADİSİ – ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ – PAŞABAĞ – DEVELİ VADİSİ – HACI BEKTAŞ-I DERGAHI – AVANOS

Sabah erken saatlerde kahvaltıdan önce dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Balon Turu veya  deve turu yapabilirler.

Turumuza sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 4100 metre uzunluğunda ve Nevşehir’in en çok merak edilen noktalarından biri Güvercinlik Vadisini panoramik olarak izleyebileceğimiz seyir terasına geliyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Çanak Çömlek atölyesinden ayrılıyor ve çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağ’da fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Develi Vadisi’ni (Devrent) geziyoruz. Devrent gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Horasan’da Dünya’ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektaş-ı  Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesi’ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Nadar, Meydan ve Hazret avluları, Dergâh içerisinde Üçler Çeşmesini, Aslanlı Çeşme’yi, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehaneyi ve Kırklar Meydanı’nı ziyaretimiz sonrası Kızılırmak’ın kıyısında kurulan Avanos ilçesini panoramik olarak görüyor ve konaklama otelimize dönüyoruz.

Akşam dileyen miafirlerimiz ekstra Türk gecesine katlabilirler. (Folklor ve Oryantal gösterileri)

4.GÜN: PAZAR / 27 OCAK 2019

DERİNKUYU – KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ – NARLI GÖL – IHLARA VADİSİ – TUZ GÖLÜ

 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası hareketle otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yasayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu yeraltı şehri veya (Kaymaklı yeraltı şehri). Yer altı şehrindeki tüneller, kilise, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra güzergâhımız üzerinde bulunan ve volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlı Göl’ü(Krater Gölü),Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Hasan dağı (panoramik) görerek Melendiz Çayının oluşturduğu bir kanyon-vadi olan Ihlara vadisine ulaşıyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliseleri gezip Tuz gölüne hareket ediyoruz. Tuz gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor. Aksam ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyor ve bir başka Perinthos Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

 

 

 

 

TUR ÜCRETİ :

2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: 469 TL
Tek Kişilik Oda Farkı: +110 TL
İki Yetişkin Yanında 7-12,99 Yaş Çocuk : 389 TL

İki Yetişkin yanında 2-6,99 Yaş arası koltuk ücreti 279TL

ÖDEME

Kredi Kartına Tek Çekim
Bonus Kartlara Taksit İmkanı

 

 

FİYATA  DÂHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Lüx araçlar ile gidiş-dönüş ulaşım hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar
 • Hotelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Hotelde 2 sabah kahvaltısı
 • Hotelde 2 akşam yemeği (Açık büfe veya set menü)
 • Tüm çevre gezileri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 • Perinthos Travel güvencesi ve kalitesi

FİYATA  DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınan sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Son gün dönüşte alınan akşam yemeği
 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen tüm Organizasyonlar
 • Balon Turu
 • Deve Turu
 • Türk Gecesi
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Müzekartı 70.-TL karşılığında Kapadokya’da temin edilir. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü müzelere giriş ücretsizdir.)

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
 • Turlarımızda rezervasyon aşamasında ödemenin %50 si alınmaktadır.
 • Kalan %50 tutar en geç tur kalkış tarihine 15 gün kala ödenmelidir.
 • İptaller tur kalkış tarihine 15 güne kadar  ofisimize yapılabilir.
 • Tur kalkış tarihinden 15 gün öncesi yapılan iptallerde ödemenin tamamıi müşteriye iadesi yapılır.
 • Tur kalkış tarihine 15 günden az kalan sürede yapılan iptallerde müşteriye iade ödeme yapılmaz.
 • Hava, yol durumları, ören yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamaya uymamaları nedeni ile tur programında olabilecek olası değişikliklerden veya gezilemeyen yerlerden, Perinthos Travel sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yerini teyit ediniz.
 • Tur aracındaki üç ve dört numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tur rezervasyonu esnasında koltuk numarası sözü verilmez. Konaklamalı turlarda rotasyon uygulanır.
 • Kullanılmayan haklar geri iade edilmez. (Ulaşım, konaklama, çevre gezileri ve benzeri.
 • Tura katılan müşterilerimizin sağlık sorunları, hamilelik durumları, sürekli kullandıkları ilaçlar ve ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Seyahat sırasında unutulan veya kaybolan eşyalardan acentamız sorumlu değildir.
 • Turlarımızda kullanılan araçlar kişi sayısına göre organize edilmektedir.
 • 0-6 yaş çocuk indirimleri iki yetişkin ile katılmak kaydı ile geçerlidir.
 • 7-12 yaş çocuklarda özel indirim uygulanır.
 • Mevsimsel hava şartları ve tur özelliğine göre uygun giysi tercih edilmesi önerilir.
 • Rehber, zorunlu durumlarda turun içeriğine bağlı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Faaliyetler

Tur Programları

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Türkiye

TürkiyeTürkiye’deki uluslararası öğrencileri, kaliteli bir eğitimin yanı sıra eşsiz bir doğa, köklü bir tarih ve zengin bir kültür ortamı karşılar. Doğası ve tarihi değerlerinin yanı sıra misafirperver insanları ve ekonomik yaşam koşullarıyla Türkiye, eğitim için en iyi tercihlerden biridir. Resmi Adı : Türkiye Cumhuriyeti Başkent : Ankara En Büyük Şehirleri : İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Read more