General

KAPADOKYA

TURU

16 – 18 Ağustos 2019

1 GECE HOTEL KONAKLAMA YARIM PANSİYON

4 *yıldız HOTEL

2 GÜN

399 TL

 

Tuz Gölü, Aksaray, Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Derinkuyu Yeraltı Şehri,  Nevşehir, Ürgüp,  Üç  Güzeller,Turasan Şarap Fabrikası, Asmalı Konak,  Güvercinlik Vadisi, Göreme, Çavuşin, Paşabağ, Avanos- Hacı Baktaş-i Veli

 

 

Tur Kalkış Noktaları

18:30 Babaeski Heykel (Hükümet Konağı Önü)

19:00 Lüleburgaz Kurtuluş Cami Önü

19:30 Muratlı Belediye Önü

20:00 Tekirdağ Sahil Meydan Önü

19:45 Çerkezköy Kipa

20:30 Çorlu Orion Yanı
21:00 Silivri Kipa karşısı (İstanbul İstikameti)

21:30 Beylikdüzü Migros Önü

22:00 Avcılar

 

1.GÜN: CUMA AKŞAMI / 16 AĞUSTOS 2019

ÇORLU – İSTANBUL – İZMİT – DÜZCE – BOLU – ANKARA – TUZ GÖLÜ – AKSARAY

Siz konuklarımızı Akşam saat 20:00’de belirtilen kalkış noktalarından alarak zengin PERİNTHOS TRAVEL araç içi ikramları eşliğinde Kapadokya’ya olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz sonrasında sabah saatlerinde Tuz gölünü panoramik olarak görüyoruz ve Aksaray’da serbest kahvaltı molası veriyoruz.

2.GÜN: CUMARTESİ / 17 AĞUSTOS 2019

 IHLARA VADİSİ – NARLI GÖL – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ  – ÜRGÜP –  ÜÇ GÜZELLER- ŞARAP MAHZENLERİ- ASMALI KONAK

Cennetten tarihe, masaldan gerçeğe. Güzel atlar ülkesi Kapadokya’ya varıyoruz.

Milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr ile aşındırılarak bugünkü halini alan Kapadokya, etkileyici yeryüzü şekilleri kadar yeraltı şehirleri de oldukça dikkat çekicidir. Coğrafi olayların etkisiyle oluşmuş Peribacaları, burada yaşamını sürdüren insanlara zaman içerisinde sığınacak yuva olmuştur. Aynı zamanda kilise olarak da kullanılan peribacalarının duvarlarını fresklerle süsleyerek medeniyetlerin izini günümüze kadar taşıyabilmişlerdir. Kapadokya turları size doğanın ve tarihin birleşmesiyle oluşan Anadolu’nun eşsiz görüntüsüne tanıklık etmenizi sağlayacak.

–  Türkiyenin en büyük kanyonlarından melendiz çayının kayaları aşındırmasıyla oluşan 14 km uzunluğunda ortalama 100mt derinliğe sahip  Ihlara vadisine varış. 400 e yakın basamaktan vadiye iniş ve Ağaç altı ve yılanlı kiliselerinin ziyareti sonrası 1 saat e kadar doğayla baş başa kalış ve Melendiz çayının kenarında patika yolda yürüyüş yapıyoruz.

-Yolumuz üzerinde eski bir volkan olan Narlı Gölü panoramik olarak görüyoruz.

-Türkiye’nin 36 yeraltı şehrinden en büyük yeraltı şehri olan insanların tehlike anında yerin altında yaşadığı 8 katlı Derinkuyu yeraltı şehrini ziyaret ediyoruz.

Kaymaklı  kasabasını panoramik görüp  Ürgüp şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Meşhur üç güzeller mevkiinde durup hem mitolojik hikayesini dinleyip hem de eşsiz Kapadokya peribacalarının çekimi için fotoğraf molası veriyoruz . Mustafapaşa Köyü’nün içerisinde yer alan Asmalı Konak dizisinin çekildiği alanı dışarıdan  geziyoruz.

Çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen Şarabın üretildiği Turasan şarap  fabrikasına giderek hangi aşamalardan geçerek şarap haline dönüştüğünü görüyoruz. Buradaki alışveriş molamızın bitiminde hotelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama hotelimizde. TÜRK GECESİ programı ekstra olup katılmak isteyeneler tur esnasında rezervasyon verebilirler.

3.GÜN: PAZAR / 18 AĞUSTOS 2019

UÇHİSAR- GÜVERCİNLİK VADİSİ – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÇAVUŞİN KASABASI – PAŞABAĞI-AVANOS- HACI BEKTAŞ-İ- VELİ

Hotelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Uçhisar’a doğru hareket ediyoruz. Güvercinlik vadisinde fotoğraf molası veriyoruz ve bölgenin en güzel Uçhisar panoramasını seyrediyoruz . Uçhisar etrafında dolaşıyoruz.

Göreme açık hava müzesine hareket ediyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi’nde kaya bloklarının içerisinde göreceğiniz kiliseler, şapeller, yemekhaneler ve oturma alanları mevcuttur. Bu müzede Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise gibi çok sayıda yapıyı görüyoruz. Göreme açık hava müzesi gezimiz sonrasında nüfus mübadelesine kadar Rumların yaşadığı ve günümüzde terk edilmiş evler ve kullanılmayan kiliseler bulunan Çavuşini kasabasını görüyoruz. Rum mimarisinden izler taşıyan bu yerde gezintiye çıktığınızda kendinizi hayal aleminde gibi hissedersiniz.  Eski dönemlerde bölgedeki keşişlerin inzivaya çekildikleri Paşabağı’nda yapacağımız yürüyüş sırasında şapkalı peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğiz.

Daha sonra öğle yemeğini kayalara oyulmuş otantik  lokantalarda alıyoruz. (Ekstra).  Öğle yemeğinin ardından  Kızıl ırmağın kıyısında kurulan Avanos Çanak-Çömlek atölyelerini görme fırsatımız oluyor . Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz.

Bir sonraki durağımız ise Horasan’da Dünya’ya gelen ve dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesi’ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Dergâh içerisinde Üçler Çeşmesini, Aslanlı Çeşme’yi, Has Bahçe’yi, ziyaretimiz sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  Akşam ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyor ve bir başka Perinthos Travel organizasyonunda buluşmak dileği ile sizlere veda ediyoruz.

TUR ÜCRETİ :

2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: 399TL
Tek Kişilik Oda Farkı:  +80 TL
İki Yetişkin Yanında 7-12 Yaş Çocuk : 349  TL

İki Yetişkin Yanında 2-6 Yaş Çocuk : 299  TL

ÖDEME

Kredi Kartına Tek Çekim
Bonus Kartlara Taksit İmkanı

 

FİYATA  DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüx araçlar ile gidiş-dönüş ulaşım hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar
 • Hotelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Hotelde 1 sabah kahvaltısı
 • Hotelde 1 akşam yemeği
 • Tüm çevre gezileri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 • Perinthos Travel güvencesi ve kalitesi

FİYATA  DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınan sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • 2.gün Öğle yemeği
 • 3.gün öğle yemeği
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Son gün alınan akşam yemeği
 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen tüm Organizasyonlar
 • Balon Turu
 • Türk Gecesi
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( 18 yaş altı ve 65 yaş üstü müzelere giriş ücretsizdir.)

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.
2) Konaklamalı turlarda rezervasyon aşamasında ödemenin %50 si alınmaktadır.
3) İptaller tur kalkış tarihine  15  güne kadar  ofisimize yapılabilir.
4) Hava, yol durumları, ören yerlerindeki yoğunluk veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamaya uymamaları nedeni ile tur programında olabilecek olası değişikliklerden veya gezilemeyen yerlerden, Perinthos Travel sorumlu değildir.
5) Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yerini teyit ediniz.

6) Tur aracındaki üç ve dört numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.

7) Tur rezervasyonu esnasında koltuk numarası sözü verilmez. Konaklamalı turlarda rotasyon uygulanır.

8) Kullanılmayan haklar geri iade edilmez. (Ulaşım, konaklama, çevre gezileri ve benzeri.)

9) Tura katılan müşterilerimizin sağlık sorunları, hamilelik durumları, sürekli kullandıkları ilaçlar ve ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

10) Seyahat sırasında unutulan veya kaybolan eşyalardan acentamız sorumlu değildir.

11) Turlarımızda kullanılan araçlar kişi sayısına göre organize edilmektedir.

12) 0-6 yaş çocuk indirimleri iki yetişkin ile katılmak kaydı ile geçerlidir.

13) 7-12 yaş çocuklarda özel indirim uygulanır.

14) Mevsimsel hava şartları ve tur özelliğine göre uygun giysi tercih edilmesi önerilir.

15) Rehber, zorunlu durumlarda turun içeriğine bağlı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

Faaliyetler

Tur Programları

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Türkiye

TürkiyeTürkiye’deki uluslararası öğrencileri, kaliteli bir eğitimin yanı sıra eşsiz bir doğa, köklü bir tarih ve zengin bir kültür ortamı karşılar. Doğası ve tarihi değerlerinin yanı sıra misafirperver insanları ve ekonomik yaşam koşullarıyla Türkiye, eğitim için en iyi tercihlerden biridir. Resmi Adı : Türkiye Cumhuriyeti Başkent : Ankara En Büyük Şehirleri : İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Read more